Windows: Zablokovanie administračných 'shares'

Neviem či ste si ako bežný užívateľ všimli, že také Windows XP majú trvale povolené zdielanie všetkých pevných diskov [partícií], ktoré bežne ani nie je v sieti vidieť, pretože majú príznak 'hidden' [skryté]. Jedná sa zdielania C$, D$ a pod. čo je vlastne plnohodnotný prístup k celému disku C, D a podobne. Pre prístup samozrejme potrebujeme práva administrátora, čo v dnešnej dobe nie je pre niekoho problém zistiť. [nedajbože, že by ste mali heslo nbusr123 ]. Nebolo by teda od veci to permanentne zakázať.

Čítať ďalej

Windows XP: viac profilov pre počítačovú sieť

Tiež sa vám stalo, že potrebujete operatívne meniť nastavenie siete vo vašom XP? Stáva sa to hlavne, pokiaľ máte notebook a často cestujete, pričom je potrebné zmeniť aj svojho ISP [internet service provider], alebo často prenášate svoje PC do inej siete, príp. v práci máte jeden subnet a na pobočkách úplne iné. Tiež som s tým dlho zápasil, až kým ma neprešla chuť večne meniť konfiguráciu siete a posadil som sa za google. No a výsledkom môjho snaženia je riešenie, ktoré okrem iného:

Čítať ďalej

Windows: Sysprep - klonovanie systému

Pokiaľ ste postavený pred otázku ako naklonovať nainštalovaný systém Windows na viacero hardvérovo identických počítačov, potom vaša voľba určite padne v prvom rade na Microsoft-í program Sysprep. Túto utilitku, ktorú je možné nájsť na inštalačnom CD Windows XP v balíku \Support\Tools\Deploy.cab, je možné použiť v troch rozdielnych súvislostiach:

Čítať ďalej

Windows: USB bootable disk

Ak náhodou potrebujete naštartovať nejaký počítač z USB kľúča [disku] a hľadáte nejaký postup, rád sa podelím o svoje skúsenosti. Dôvodov pre túto krkolomnosť môže byť viacero. Nový počítač, ktorý je bez disketovej mechaniky a pre istotu je dobre zapečatený, nefunkčný systém a odpálená CD-ROM, pokus o klonovanie počítača bez disketovej mechaniky a veľa ďalších. Ja som sa s týmto problémom stretol pri pokuse o hromadné klonovanie počítačov dodaných bez "flopáča". Kamarát GoogleGoogle poradil viacero riešení, ako napríklad presun image diskety priamo na USB kľúčpresun image diskety priamo na USB kľúč, ale toto riešenie u mňa zlyhalo, aj keď pôvodná inšpirácia ostala, nakoniec som aj tak musel hľadať ďalej. Moje konečné a funkčné riešenie bolo nasledovné:

Čítať ďalej

Prihlásiť

Zabudli ste heslo? / Nepamätáte si používateľské meno?